JAK BEZPIECZNIE ROZJAŚNIĆ ZĘBY DBAJĄ O SZKLIWO?
Wybielanie zębów stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Dążąc do uzyskania uśmiechu gwiazdy filmowej, można jednak wyrządzić zębom szkodę, osłabiając szkliwo i doprowadzając do nadwrażliwości. Jeszcze większe ryzyko pojawia się w przypadku, gdy zęby już są wrażliwe na zimno, ciepło lub kwaśny czy słodki smak. Jak więc rozjaśnić je łagodnie i bezpiecznie? Możesz zacząć od zmiany pasty na taką, która jednocześnie wybiela, regeneruje i chroni.
Osady i przebarwienia na zębach – skąd się biorą?
Z reguły osoby dorosłe, które nie zafundowały sobie kuracji rozjaśniającej, raczej nie mogą poszczycić się zębami w odcieniu śnieżnej bieli. Im zaś jesteśmy starsi, tym zęby bardziej żółkną, co jest naturalnym zjawiskiem. Procesom tym oczywiście sprzyjają niektóre nawyki: palenie tytoniu, częste picie kawy, herbaty, czerwonego wina, a także zaniedbania związane z higieną jamy ustnej.
Kiedy bowiem nie oczyszczamy zębów na bieżąco, szkliwo stopniowo ciemnieje, a resztki jedzenia są wykorzystywane przez bakterie do budowy płytki nazębnej, która wprawdzie jest jasna, jednak wpływa negatywnie na estetykę zębów i przede wszystkim ich zdrowie (a także zdrowie dziąseł). Gdy zaś sytuacja nadal nie jest opanowana, na zębach tworzy się twardy, ciemny kamień.
Co robić, kiedy zęby tracą naturalną biel?
Jeśli twoje zęby zaczynają żółknąć, a poza tym tworzy się na nich płytka, najwyższy czas sięgnąć po pastę wybielającą. Jednak czy możesz sobie pozwolić na używanie tego rodzaju produktu, mając wrażliwe zęby? W takiej sytuacji warto zachować szczególną ostrożność. Pasta, która działa zbyt agresywnie, pozostawi po sobie niemiłą pamiątkę w postaci jeszcze większej nadwrażliwości. Dlatego wybierz produkt oparty na delikatnej dla szkliwa formule.
Dobrym przykładem jest INNOVA Gentle Whitening, przeznaczona do wybielania wrażliwych zębów. Jej składniki mają działanie terapeutyczne, gdyż wnikają do otwartych kanalików zębinowych i pokrywają je nanocząsteczkami, dzięki którym zęby są bardziej odporne na czynniki, które do tej pory powodowały charakterystyczny, przeszywający ból.
Regularne używanie pasty rozjaśnia szkliwo nawet o dwa odcienie, jednocześnie troszcząc się o jego kondycję. Co ważne, pasta ta zapobiega tworzeniu się osadów i płytki nazębnej w przyszłości.
Alternatywną propozycją jest pasta INNOVA Enamel Regeneration, zalecana szczególnie dla osób borykających się z nadwrażliwością, osłabionym szkliwem i odsłoniętymi okolicami przyszyjkowymi. Zawarty w preparacie nanohydroksyapatyt wapnia skutecznie wzmacnia szkliwo, które staje się bardziej szczelne. Zawarty w paście system wybielający WhiTanine rozjaśnia natomiast zęby z delikatnością, na jaką zasługują.
Jak wzmocnić efekt wybielania podczas domowych zabiegów higienicznych?
Białe zęby to efekt kompleksowych starań o zachowanie higieny. Bezpieczna pasta do zębów jest bardzo ważna, jednak trzeba pamiętać też o nici dentystycznej. To dlatego, że szczoteczka może nie poradzić sobie z wyczyszczeniem ciasnych szczelin międzyzębowych, gdzie zwykle pozostają resztki jedzenia.
Najlepiej wybierz więc pęczniejącą nić dentystyczną SPLAT, dostępną w różnych smakach. Doskonale poradzi sobie z usuwaniem resztek pokarmu, dzięki czemu zapobiegnie tworzeniu się osadów. Duże znaczenie mają także odpowiednie płukanki.
Jeśli borykasz się z nadwrażliwością, efekt stosowania pasty wzmocni płyn INNOVA płynne szkliwo, wspomagający remineralizację ubytków w szkliwie. Stosowanie go na co dzień pomaga także utrzymać efekt jasnych, pięknych zębów, bo płyn kryje w składzie enzym Tanazy, który rozszczepia związki zawarte w herbacie, kawie oraz papierosach, gdyż to one są powszechną przyczyną żółknięcia zębów. To dalej nie koniec pozytywnych właściwości płynu, bo zawarte w nim polifenole oraz witamina E dbają o zdrowie dziąseł.
Pamiętaj, że w przypadku obfitej płytki nazębnej i kamienia najlepiej udać się do dentysty na zabieg ich usunięcia, gdyż są jedynie siedliskiem szkodliwych bakterii. Następnie zaś warto profilaktycznie używać past i płukanek wzmacniających szkliwo (po zabiegu zęby zwykle są nadwrażliwe) oraz zapobiegających żółknięciu zębów.
Profilaktyka to zawsze najlepszy sposób, żeby nie musieć martwić się bólem i zachwycać pięknym, białym uśmiechem.
Sylwia Drobik
Komentarze
Prześlij komentarz